пʼятницю, 24 квітня 2015 р.

День Чорнобильської трагедії

Чи знаєш ти, як сиво ридає полин,

Як тяжко, як тужно моєму народу болить!

                                                       Б. Олійник

26 квітня - чорна пам’ятна дата в історії нашої держави. У ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці  Чорнобильської АЕС відбувся тепловий вибух. Великі фрагменти активної зони реактора викинуло на дах інших приміщень станції. Сталося понад 30 загорянь. Першими вийшли на лінію вогню пожежники  і  їм  вдалося загасити радіоактивний вогонь до приходу основної допомоги. Шестеро із двадцяти чоловік двох караулів невдовзі померли. Саме їм присвятив свою поему "Сім" Борис Олійник. Ось їх імена: шість чорнобильських пожежників-героїв: Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Тітенок, Василь Ігнатенко, Володимир Тишура, Микола Ващук та кінорежисер Володимир Шевченко, який знімав фільм у Прип’яті про єдиноборство людей з атомною стихією.
Олійник Б. Сім: Поема.-К.:Радянський письменник, 1988.- 96 с.


 

Малишевський І. Володимир Шевченко. Від Кулунди до Чорнобиля: Повість-спогад.- К.: Мистецтво, 1988.- 159 с.: іл.


У художньо-документальній формі повісті Ігор Малишевський -  письменник та сценарист багатьох фільмів режисера В.Шевченка, простежує творчу долю цього кінодокументаліста від його першого фільму "Кулунда" до останнього "Чорнобиль: хроніка тяжких тижнів".

Даєн Л. Чорнобиль - трава гірка: Документальна повість.- К.: Веселка, 1988.-176 с.: іл.

Це повість про начальника пожежної частини Чорнобильської АЕС Леоніда Телятникова і його товаришів - пожежників, які грізної ночі 26.04.1986 року першими вийшли на поєдинок з вогненною стихією і погасили пожежу на станції. 




 Фотографії Ігоря Костіна.
Репортер І. Костін з перших днів аварії на ЧАЕС і наступні роки систематично готував журнальні матеріали, що відтворювали хід ліквідації аварії, її наслідки. Його фотографії ввійшли до антології світової публіцистики "100 репортерів ХХ століття"





Немає коментарів:

Дописати коментар